Implantatsioon

Mis on implantatsioon?

Implantoloogia kuulub tegelikult proteesimisharu alla, olles kõige turvalisem, esteetilisem ja loomulikum viis hammaste asendamiseks. Implantatsioon on protseduur, millel on tänapäeval vähe vastunäidustusi. Peamiselt kasutame oma kliinikus Straumann implantatsioonisüsteemi, mis pakub parimaid ravi lahendusi.

Eelised

Implantaadi peamiseks eeliseks teiste proteesiliikide ees on asjaolu, et lisaks luu säilitamisele, on võimalik säästa ka kõrvalhambaid. Ühe puuduva hamba asendamiseks sildproteesiga tuleb lihvida kahte kõrvalhammast, implantaadi korral asendatakse vaid puuduv hammas.
Implantaadi külge saab kinnitada lisaks kroonile ka teisi fikseeritud proteese (nt. sillad). Suust ärakäidavate plaatproteeside kinnitumisel implantaatidele tõuseb märgatavalt plaatproteesi kandmismugavus.
Implantaat käitub suus nagu oma hammas ning eduka ja õigeaegse paigaldamise ning hea hügieeni ning tervise korral omab see pikaaegset vastupidavust.

Ravi kulg

Implantatsiooni konsultatsiooni käigus teostatakse põhjalik suu ja hammaskonna analüüs ning teostatakse röntgenuuringud. Need on väga olulised etapid ravi planeerimisel. 
Implantaat on väike titaanist kruvi, mis istutatakse kohaliku tuimestuse all lõualuusse. Mõne aja möödudes (tavaliselt 3-6 kuud) paigaldatakse tehisjuure peale implantaadi kroon.
Ravi õnnestumise eelduseks on hea suuhügieen ja regulaarne ravijärgne kontroll.

Loe implantatsiooni protseduuri järgseid soovitusi siit

Scroll to Top